Anne van Rossum viert 40-jarig jubileum bij DLV Advies

04 juni 2026

Anne van Rossum, Projectleider voor bouw open teelten, is deze maand 40 jaar in dienst bij DLV Advies en diens rechtsvoorgangers. In al die jaren groeide hij uit tot een bekend gezicht binnen de fruitteelt.

Van Rossum geeft in een reactie aan dat vooral de enorme schaalvergroting binnen de fruitsector opviel in de afgelopen decennia. “Bedrijven van 100 tot 120 hectare zijn vandaag de dag geen uitzondering meer. Een dergelijke omvang hield je jaren geleden niet voor mogelijk.”

De projectleider ziet daarnaast een enorme drive bij fruittelers om verder te verduurzamen en milieubewuster te telen. “Ondernemers willen echt het goede te doen ten aanzien van spuittechniek en emissiebeperking. De geluiden in de maatschappij staan hier vaak haaks op; die zijn dikwijls negatief van aard. Ofwel: er is een grote mismatch tussen wat de sector doet en het beeld dat de maatschappij daarvan heeft. Dat geeft mij persoonlijk een enorme drive om de sector te helpen op dit vlak en te proberen om de beeldvorming te verbeteren.”

Terugblik op LinkedIn

Van Rossum blikt ook in een post op LinkedIn terug op de afgelopen 40 jaar:

“Ik kijk met veel dankbaarheid en plezier terug op deze jaren. Dankbaar naar de klanten waarvoor ik mocht werken, de collega’s waar ik mee mocht samenwerken en mijn gezin die me steunde in dit werk.

Er waren aanzienlijke verschuivingen in al die jaren: van techneut in een fruitteeltteam veranderde dat na verloop van tijd in een fruitteeltman in een bouwteam. Spuit-, sorteer- en beregeningstechniek gingen meer naar de achtergrond. De focus kwam te liggen op bouwen met alles wat erbij komt kijken: het maken van een praktisch en mooi ontwerp, het regelen van de benodigde vergunningen, zorg dragen voor een aanbesteding en bouwprojecten begeleiden tijdens de uitvoering.”

De adviseur benoemt in het bericht ook enkele hoogtepunten uit de afgelopen 40 jaar:

  • Demonstraties toelichten op de Werktuigdagen in Liempde
  • Verkopen van een uitvinding van een West-Brabantse fruitteler aan GREEFA
  •  24 lezingen voor afdelingen van de Nederlandse Fruittelers Organisatie (NFO) over de aanleg van beregening na het desastreuze vorstjaar 1991. Daarna verdubbelde het areaal nachtvorstberegening in de Nederlandse fruitteelt in één jaar.
  • Realisatie van bouwplannen bij Toon Vernooij en Ton Van den Brink / Peter Van den Brink. Hier werd vervolgens de Appeldag van Nederlandse Fruittelers Organisatie (NFO) en Delphy gehouden.
  • Realisatie van huisvesting voor 100 arbeidsmigranten voor Floris van der Grift in Cothen.

Van Rossum zegt ‘met veel dankbaarheid terug te kijken op 40 jaar dienstverlening in een prachtige sector waar een eerlijk en gezond product wordt geteeld’. “Mijn officiële pensioendatum is pas over vijf jaar. Of ik die tijd ga volmaken bij DLV Advies? De tijd zal het leren.”

Lees hier het volledige LinkedIn-bericht van Anne van Rossum.