Drie gedeputeerden van de provincie Utrecht brachten op vrijdag 26 mei een bezoek aan Aurea Imaging. Gijs de Kruif van Landbouw, Has Bakker van Water en Bodem en André van Schie van Economie wilden zich laten informeren over de mogelijkheden die technologie biedt voor de vraagstukken die er liggen op gebied van landbouw, natuur en economische ontwikkeling.
Bert Rijk van Aurea Imaging: “Met AI en AgTech kunnen we helpen met strategische autonomie, weerbare voedselvoorziening en een sterke exportpositie. Zo kan de TreeScout een belangrijke bijdrage leveren aan vraagstukken op gebied van stikstof, gewasbescherming, arbeid en verdienvermogen van de (Utrechtse) fruitteelt. Om hierin te kunnen investeren is het wel belangrijk dat fruittelers een beleid krijgen met perspectief en verdienvermogen.
De gedeputeerden waren onder de indruk van het innovatieve vermogen van de sector en de kansen die technologie biedt voor zowel binnen- als buitenland. Je merkt dat ze met alle geopolitieke spanningen en de gevolgen die dit heeft op gebied van energie meer inzetten op autonomie en voedselzekerheid. En op weerbaarheid, met het oog op maatschappelijke wensen.
Het was een constructief gesprek en ze vonden de combinatie van landbouw, AI, technologie, innovatie en milieu interessant.”
Foto: Gedeputeerden Gijs de Kruif, Has Bakker en André van Schie met beleidsmedewerkers Burret Schurer en Marco de Swart op bezoek bij Bert Rijk en Wieneke Keller van Aurea Imaging.

