Nieuwe ronde Innovatiecheques voor (kleine) mkb-bedrijven

02 juli 2026

Kleine mbk-bedrijven die aan de slag willen met onderzoeksvragen kunnen ook dit jaar een aanvraag doen voor een Innovatiecheque. De Topsector Tuinbouw en Uitgangsmaterialen (T&U) introduceerde deze cheque in 2025 om (kleine) mkb-bedrijven te ondersteunen bij hun onderzoeksvragen. Er is in totaal 150.000 euro aan subsidie beschikbaar. Een Innovatiecheque heeft een maximale waarde van 5.000 euro.  

Met de cheques kunnen kleinere bedrijven zonder eigen R&D-faciliteiten beter bediend worden en wordt hen een alternatief geboden voor de zogenaamde MIT-vouchers (Mkb-Innovatiestimulering Regio en Topsectoren). Gezien de eerdere grote belangstelling is besloten om ook dit jaar weer een nieuwe oproep open te stellen.

De Innovatiecheques zijn bedoeld om (klein) MKB te helpen bij het uitvoeren van toegepast onderzoek. Om de uitvoeringskosten te beperken, wordt ingezet op stapeling van kennisvragen, met minimaal twee cheques per project. Dit betekent dat slechts een beperkt aantal aanvragen kan worden gehonoreerd.  “Het aanvraagformulier is niet heel ingewikkeld, dus wanneer je als teler een goed idee hebt, zou ik altijd een poging wagen en een aanvraag doen”, benadrukt innovatiemakelaar Patricia Hoogervorst 

De regeling ging open op maandag 15 juni jongstleden en het indienen van een aanvraag is mogelijk tot en met vrijdag 14 augustus 2026. De beoordelingscommissie bestaat uit vertegenwoordigers van TKI T&U, branches, techniek, teelt en onderzoek. Voorstellen worden beoordeeld op passendheid, impact, kwaliteit en samenwerkingsverband. 

Meer weten of behoefte om te sparren?

Bekijk dan de informatie op de website van de TKI Tuinbouw en Uitgangsmaterialen.

Heb je een idee en twijfel je of dit past? Neem dan contact op met Patricia Hoogervorst, Innovatiemakelaar Gelderland, via patricia@phoocus.nl.  Zij denkt graag met je mee. 

Dit artikel is mogelijk gemaakt door: