Voucherregeling voor cofinanciering bij maatregelen tegen wateroverlast

09 juli 2026

Via het Interreg-project Sponge is het mogelijk om een cofinanciering – in de vorm van vouchers – aan te vragen voor natuurlijke maatregelen tegen wateroverlast. Ook fruittelers in de Euregio Maas-Rijn kunnen een aanvraag indienen.

In Nederland kunnen grondeigenaren, landbouworganisaties en natuurorganisaties via de regeling 50% cofinanciering krijgen voor natuurlijke maatregelen in het landschap. Denk aan het aanplanten van hagen en bomen, de aanleg van wadi’s of het anders inrichten van percelen zodat water langer wordt vastgehouden en dit vertraagd wordt afgevoerd.

Naast financiële ondersteuning biedt Sponge ook praktische begeleiding, toegang tot bewezen oplossingen en ondersteuning vanuit een sterk euregionaal netwerk.

WRL geeft extra bijdrage in Geulgebied

Het programma Waterveiligheid en Ruimte Limburg is partner binnen het project Sponge en stelt voor deze voucherregeling een aanvullende financiële bijdrage van 30% beschikbaar voor projecten in het Geulgebied, bovenop de 50% die vanuit de Europese Interreg-middelen wordt verstrekt. Hierdoor kunnen geselecteerde projecten in het Geulgebied tot 80% cofinanciering ontvangen.

Een weerbaar sponslandschap

Sponge is een project binnen Interreg Maas-Rijn met een looptijd van oktober 2025 tot en met september 2028. Binnen dit project werken partners uit Nederland, België en Duitsland samen aan maatregelen tegen droogte en wateroverlast in de Euregio Maas-Rijn. Het project richt zich op het herstellen van de natuurlijke sponswerking van het landschap, zodat regenwater beter wordt vastgehouden en wateroverlast wordt verminderd.

Meer informatie

Op deze website vindt u alle informatie over de voucherregeling.

Bron: wachtnietopwater.nl