De NFO Taskforce Gewasbescherming versterkt de Europese samenwerking rondom plantgezondheid. Eind oktober was Taskforce-lid Jaco van Bruchem aanwezig op de Europese bijeenkomst van de European Minor Uses Coordination Facility (MUCF). De NFO heeft in 2010 het initiatief genomen voor de samenwerking tussen de verschillende lidstaten. In de afgelopen jaren is samen met andere landen geïnvesteerd in de toelatingsdossiers van o.a. Teppeki en Tracer. Afgelopen oktober stonden de ontwikkelingen rondom captan en Movento op de agenda. Binnen dit samenwerkingsverband vindt de inhoudelijke afstemming plaats.
Eind november gaf Jolanda Wijsmuller namens de Taskforce een presentatie in de groep van de samenwerkende Europese fruittelersorganisaties, waar Jaco van Bruchem eveneens lid van is. Deze groep is een vervolg op de succesvolle inzet om captan op Europees niveau te behouden. Jolanda onderbouwde de noodzaak om de Europese regels voor de toelating van gewasbeschermingsmiddelen aan te passen. Zonder aanpassing zullen steeds meer belangrijke werkzame stoffen Europees verboden worden. Besloten is om de inzet nu te richten op drie belangrijke werkzame stoffen voor de fruitteelt in Europa, namelijk fludoxonil (o.a. Geoxe), cyprodinil (o.a. Switch) en pirimicarb (Pirimor).
Vanuit de samenwerkingsgroep zijn er diverse contacten met de Europese agrarische lobbyorganisatie Copa Cogeca. Afgesproken is om vanuit deze samenwerkingsgroep de bestaande inzet voor de algemene gewasbeschermingsproblematiek te versterken. Uit de contacten met Europese collega’s blijkt dat in heel Europa de fruitteelt sterk onder druk staat, doordat steeds meer ziekten en plagen zeer moeilijk te beheersen zijn en oogstrisico’s toenemen.

