Gemiddeld lagen er op 1 juni 2025 9,9% minder appels en 31,3% minder peren in voorraad in de EU. Nederland was samen met Frankrijk, Zwitserland en het Verenigd Koninkrijk een uitzondering met juist grotere voorraden appels dan vorig jaar. In absolute aantallen was de appelvoorraad in Nederland, Zwitserland en het Verenigd Koninkrijk slechts beperkt. De meeste appels lagen nog in Italië, Frankrijk en Polen.
Wat betreft de peren was Nederland de enige lidstaat met een voorraad van betekenis. De lage Europese voorraad is dan ook direct terug te vertalen naar de Nederlandse voorraad.
De Europese voorraadcijfers, gepubliceerd door World Apple & Pear Association, lopen altijd enkele weken achter op de werkelijkheid, maar geven wel een indicatie van het verloop van het seizoen.
De tabel is te vinden op wapa-association.org.

